Moje Camino

 Camino de Santiago

Marcin kółko 5…O Camino de Santiago słyszałem już kiedyś, jednak dopiero w 2008r. w wyniku dziwnego zdarzenia zdecydowałem się wyruszyć na ten średniowieczny szlak.
Stawiając swe pierwsze kroki na hiszpańskiej ziemi nie miałem jednak bladego pojęcia ani co tak właściwie tam robiłem, ani też dokąd ta podróż miałaby mnie doprowadzić. Były to jednak pierwsze kroki do niesamowitej, długiej i wyczerpującej wędrówki, nie tyle konkretnym pielgrzymkowym szlakiem, ale prowadzącym w głąb siebie szlakiem własnego ducha. Bo Camino to taki niezwykły szlak, na którym to, co widzialne przeplata się z tym czego zobaczyć się da. Na którym historia zawarta we wspaniałej architekturze i sztuce miesza się z głębokimi doznaniami na poziomie duchowym.

Z pewnością dla każdego człowieka droga jest czymś indywidualnym i innym. Dla mnie Camino to ludzie, niezwykłe sytuacje oraz cała masa niezapomnianych chwil i zdarzeń. Camino to cisza, cudowne widoki i mnóstwo przepięknych miejsc odwiedzanych po drodze. To także ból, brak wygód i zmaganie się z własnymi słabościami. Camino to odkrywanie siebie samego na nowo. To próba spojrzenia na siebie z nowej, nieznanej być może dotąd perspektywy. To odkrywanie nowych możliwości dla własnego życia! Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba to przede wszystkim jednak zmiana. Kiedy wyrusza się w drogę, nic bowiem nie pozostaje już takie samo…

…Na dzień dzisiejszy dane mi było wędrować Szlakiem św. Jakuba (Camino Francés) już czterokrotnie, jednak podjęcie decyzji o odbyciu pierwszej pielgrzymki w 2008 r. wcale nie przyszło mi łatwo. By móc polecieć do Hiszpanii, musiałem bowiem zwolnić się z pracy, zupełnie nie wiedząc co będzie potem. A jednak to zrobiłem, gdyż potrzeba zmian w moim życiu była silniejsza od tkwienia w tej samej, mało obiecującej rzeczywistości i życia według powtarzającego się wciąż scenariusza. Co więcej, byłem gotów wydać całą, niewielką sumę pieniędzy, jaką udało mi się w tamtej chwili zaoszczędzić i ruszyć przed siebie w nieznane…

Niniejszy dział jest wynikiem poczucia wielkiego zobowiązania, wdzięczności i chęci podzielenia się z innymi historią mojego Camino. Chęcią przekazania tego, czego podczas mojego pielgrzymowania dane mi było zobaczyć i doświadczyć.


 

Polecamy również

Camino Finisterre – 90 km

2015-07-31 19:51:20
admin

18

CAMINO DE SANTIAGO

2015-07-24 12:52:14
admin

18

Wenecja

2017-02-13 15:03:30
admin

8

Jezioro Garda

2016-10-02 10:15:48
admin

8

NAJCIEKAWSZE MIEJSCA

2016-10-02 09:25:10
admin

8

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za odwiedziny. Każdy "like" mile widziany :)